Aparthotel CLUB ANDRIA

Španělsko (198 zájezdy)

Poznámky

  • Ostrov MENORCA je druhý největší ostrov z Baleárského souostroví, nachází se asi 40 km severovýchodně od Mallorky a je zatím méně navštěvovaný než Mallorca. Název ostrova pochází z dob Římanů, pojmenovali ostrov „Minor" (menší), aby jej odlišili od sousední Mallorky (větší). Vnitrozemí ostrova je tvořeno mírně zvlněnou krajinou (nejvyšší hora Monte Torro je vysoká 375 m). Najdete zde pole a pastviny ohraničené všudypřítomnými kamennými zídkami. Na severu ostrova jsou pláže pokryté hrubším pískem a pobřeží je zde lemováno skalami. Na jihu najdete vápencové skály s roklemi a na plážích jemný bílý písek. Moře je téměř všude průzračně modré. Menorca ale nejsou jen pláže. Z prehistorického období se zachovaly kamenné památky, na které tu narazíte na každém kroku. Menorce se tak někdy říká „muzeum pod širým nebem". Uprostřed pastvin a polí jsou megalitické památky – pozůstatky tisíce let starých obydlí, pohřebních komor ve tvaru loďky (navety), megalitické stoly (tauly) či obranné věže (talaioty). Turistický ruch je na Menorce čím dál znatelnější, ale zdaleka ne tolik jako na sousední Mallorce. Na ostrově je silné ekologické hnutí, díky kterému byla Menorca prohlášena biosférickou rezervací, daří se tu regulovat další výstavbu (nesmějí se tu stavět vysoké hotely a dosud nezastavěné pláže musejí zůstat panenské). Doufejme, že se Menorce podaří uchovat si svoji krásu, klid a čisté moře i do budoucna.Hlavní město Mahon má příjemnou atmosféru, pěkný přístav s mnoha restauracemi, který je považován za největší přírodní přístav na světě. Ciutadella je krásné historické město s mnoha paláci, uličkami, katedrálou a přístavem. Binibeca je romantická rybářská vesnička s krásnými bílými domky, malými uličkami.
  • - příznivé klima po celý rok- krásné romantické pláže a zátoky- kvalitní hotely a skvělá gastronomie - pestrá nabídka výletů a památek- hotely s programem ALL INCLUSIVE - ideální místo pro rodinnou dovolenou
  • - Travel Plus Class při charterových letech - česky hovořící delegát v cíli zájezdu- výhodná cena cestovního pojištění- výhodné parkování na letišti v Praze
  • Rozloha: 668 km2Počet obyvatel: 82 tisícÚřední jazyk: španělštinaMístní měna: EuroČasový posun v létě: žádnýCílové letiště: MahonDoba letu z Prahy: cca 2 hod. 20 min
  • Cala Santandria / Ciutadella – Cala Blanca Jsou menší letoviska na západním pobřeží ostrova Menorca cca 5 km od města Ciutadella, pěkné zátoky s malými plážičkami, najdete zde několik barů, restaurací a obchůdků se suvenýry.Transfer z letiště trvá cca 60 min.Cala Blanca / Cala´n ForcatTyto 2 menší zátoky naleznete v blízkosti města Ciutadella. Jsou to menší turistická centra s obchůdky, restauracemi a bary, ideální místa ke strávení příjemné a klidné dovolené a přitom nedaleko většího města.Transfer z letiště trvá cca 60 min.Playa FornellsMenší letovisko v severní části ostrova s krásnou písečnou pláží. Byla zde zachována typická menorská atmosféra a jsou zde nejlepší a vyhlášené restaurace z celého ostrova.Transfer z letiště trvá cca 35 min.Cala GaldanaMalé letovisko známé především díky jedné z nejhezčích pláží na ostrově. Najdete zde malé centrum s obchody, restauracemi a bary a také pěkný přístav.Transfer z letiště trvá cca 50 min.Santo TomasLeží v jižní části ostrova, je to velice klidné místo s pěknou písčitou pláží. Asi 500 m dlouhá pláž, která je písečnými dunami oddělena od pásu hotelů, které celou pláž lemují.Transfer z letiště trvá cca 45 min.
  • Klidný rodinný aparthotel, který se nachází na západním pobřeží ostrova v menším středisku Santandria a v blízkosti historického města Ciutadella, které je vzdáleno cca 2 km. V okolí aparthotelu je několik restaurací, barů a cca 200 m je supermarket. Menší pláž je vzdálena asi 150 m a v okolí je i několik dalších pláží.
  • Hotelový komplex tvoří 2-patrové bungalovy rozmístěné v zahradě, recepce, restaurace, bar, bar u bazénu, WI-FI na recepci zdarma, internet (za poplatek). Uprostřed komplexu se nachází bazén s terasou s lehátky a slunečníky zdarma, dětský bazén.
  • Ubytování je zajištěno v pokojích typu apartmá s možností až dvou přistýlek pro děti, které se skládá z obývací části s rozkládacím gaučem a vybaveným kuchyňským koutem, oddělené ložnice a s příslušenstvím. Jsou vybaveny telefonem, SAT TV, trezorem (za poplatek) a balkonem nebo terasou s výhledem na bazén nebo do okolí.
  • Minigolf, animační programy pro děti i dospělé.
  • Pěkná menší písčitá pláž se nachází cca 150 m od hotelu, možnost pronajmutí lehátek a slunečníků (za poplatek).

Termíny

Odlet Datum příletu Dnů Strava Místo odletu Cena
Nebyly nalezeny žádné termíny

Podobné zájezdy v Španělsko

13 331 Kč
13 791 Kč
Zobrazit všechny zájezdy