Apartmány PAG

Chorvatsko (227 zájezdy)

Poznámky

  • Chorvatsko od Rijeky po ZadarOblast pobřeží a ostrovů severního Jadranu, která je v mapách zanesena pod geografickým názvem Kvarner, zahrnuje místa plná kontrastů. Od živých klimatických lázní s tradicí ozdravných pobytů u moře od počátku minulého století až po civilizací nedotčené romantické zálivy s křišťálově čistou vodou a neobyčejně kvalitním přímořských ovzduším na výběžcích ostrovů Cres a Lošinj. V neposlední řadě je třeba zmínit i pásmo vnitřních ostrovů Krk, Rab, Pag a Ugljan, které nabízejí příjemné koupání ve chráněných zálivech připomínajících fjordy. Typickým rysem koupání v této části Chorvatska je možno výběru charakteru pláží - od písčitých skrývajících se v zálivech přilehlých k pevnině až po oblázkové a kamínkové, které najdeme na pobřežích ostrovů orientovaných směrem k otevřenému moři. Zkrátka každý milovník vodních radovánek si zde vybere přesně podle svého gusta.
  • Ostrov PagProtáhlý 60 km dlouhý ostrov patří do Kvarnerské skupiny ostrovů. Leží jihovýchodně od ostrova Rab podél pobřeží Kvarneru, od něhož jej odděluje úzký Velebitský kanál. Povrch tvoří převážně skaliska, v údolích se pěstuje vinná réva, zelenina, ovoce, olivy. Chovají se zde ovce, z jejichž mléka se vyrábí známý pažský sýr. Ostrov má výrazné středomořské klima s maximálním počtem hodin slunečního svitu.To je spolu s čistou vodou příčinou jeho obliby mezi turisty vyhledávajícími poslední nedotčené kouty dalmatské přírody. Vyhledávanými středisky je Novalja a městečko Pag. Spojení je možné trajektem z městečka Žigljen, který jezdí ve dne non-stop. Při cestě z vnitrozemí je účelnější využít Maslenického mostu, který spojuje ostrov s pevninou z jihu ve směru od města Zadaru.Město PagPag je klidným turistickým a kulturním střediskem ostrova. Leží na konci romantického zálivu, který má charakter rozlehlé uzavřené laguny lemované v některých částech svéráznou téměř měsíční krajinou a obrubou strmých pahorků. Přímo ve městě se nachází krásná oblázková pláž. Typickou zábavou rekreantů je pronájem motorových člunů. Těmi se mohou dopravit k malým, téměř privátním plážičkám, které lemují celý asi 20 km dlouhý záliv.NovaljaŽivé středisko Novalja je hlavním přístavem ostrova a známým turistickým místem. Jsou zde patrné pozůstatky z římských dob i starokřesťanských bazilik. Ze střediska se dojíždí ke krásným rozsáhlým plážím s hrubým pískem. Vybrat lze klidnou vodu na březích vnitroostrovní laguny nebo pláže, které leží u otevřeného moře, a proto jsou vhodné pro windsurfing a další vodní sporty.
  • Privátní apartmány jsou rozmístěny kolem klidného zálivu na kraji městečka Pag ve vzdálenosti do 1 km od centra. Jedná se o apartmány většinou ve vilové zástavbě.
  • Všechny apartmány mají samostatný vchod a možnost parkování přímo před domem, jsou vybaveny ložním prádlem a základním nádobím. Restaurace, obchody se suvenýry, směnárna, supermarket, pošta a další obchody jsou v městečku. Apartmán pro 2–3 osoby se skládá z ložnice se dvěma lůžky, obývací místnosti s kuchyňským koutem s vařičem, minilednicí a možností přistýlky, vlastní příslušenství. Apartmán pro 4–5 osob se skládá z ložnice se dvěma lůžky, obývací místnosti se dvěma lůžky, kuchyňským koutem s vařičem,minilednicí, vlastní příslušenství, balkon nebo terasa. Možnost přistýlky. Apartmán pro 6–7 osob má navíc další ložnici. Lze vyžádat i klimatizované apartmány za doplatek.
  • Možnost zapůjčení motorových člunů u hotelu Pagus, rybaření a výletů. Ve městě sportovní středisko s hřišti a stolním tenisem. Diskotéka ve městě.
  • Krásná částečně oblázková, částečně písčitá pláž v maximální vzdálenosti 500 metrů od apartmánů. Další romantické plážičky jsou dosažitelné pěšky nebo pomocí motorového člunu.
  • - možnost dokoupení bufetové polopenze- klidné středisko

Termíny

Odlet Datum příletu Dnů Strava Místo odletu Cena
Nebyly nalezeny žádné termíny

Podobné zájezdy v Chorvatsko

21 690 Kč

Hotel ELAPHUSA

Chorvatsko - Dalmatinské ostrovy
9 290 Kč

Hotel HVAR

Chorvatsko - Dalmatinské ostrovy
8 190 Kč

Hotel FONTANA

Chorvatsko - Dalmatinské ostrovy
3 890 Kč

Apartmány FONTANA

Chorvatsko - Dalmatinské ostrovy
7 290 Kč

Depandance LAVANDA

Chorvatsko - Dalmatinské ostrovy
7 990 Kč

Hotel LAVANDA

Chorvatsko - Dalmatinské ostrovy
Zobrazit všechny zájezdy