Apartmány SURSES ALPIN

Švýcarsko (54 zájezdy)

Poznámky

  • Jedinečná lyžařská oblast určená především pro rodiny a sportovce láká někde až 200 metrů širokými sjezdovkami určenými pro všechny kategorie lyžařů. Oblíbeným se stal lyžařský areál zejména pro vyznavače carvingu a snowboardu. Savognin je hlavním střediskem údolí Sursestal na cestě z Churu do Svatého Mořice v rétorománské části Graubündenu. Vévodí mu tři nádherné kostely a středověký hrad v sousedním Riomu. Terény: Lyžařský areál sahající až do nadmořské výšky 2 713 m (Piz Cartas) je dosažitelný třemi na sebe navazujícími sedačkovými lanovkami na Piz Martegnas (2 670 m), procházejícími postupně rekonstrukcí (v zimě 2013 bude na středním úseku uvedena do provozu nová kabinová lanovka). Milovníci klasického lyžování si mohou vychutnat 11 km dlouhé sjezdy z obou vrcholů až do Savogninu. Většina červených sjezdovek je vedena podél vleků a na své si přijdou i úplní začátečníci. Rodiny s dětmi ocení zejména široké sjezdovky z Piz Cartas. Výborné freeridové možnosti nabízí svah hned pod vrcholem Martegnas až k mezistanici Somtgant (2 112 m). Vyznavači běžeckých tratí mohou využít na 32 km upravených tratí v údolí řeky Julia. Doporučujeme zvláště mírně vlnitý terén stopy Rona-Hochebene-Mulegns, zaručující příjemná stoupání i jednoduché sjezdy. Après ski: Spíše klidnější středisko, diskotéka, několik barů, iglú, veřejný plavecký bazén, sáňkařské dráhy, curling, ledová metaná, lezecká stěna, paragliding, jízdy na saních, jezdectví, kluziště, tenis, squash. Skipas: Skipas platný pro celou oblast Savogninu. Platí na všechny vleky a lanovky v oblasti a dále na skibus v rámci celého střediska. Výhody: Vysoká záruka sněhu s možností dosněžování. Cenově výhodné ubytování v balíčku se skipasem. Děti do 10 let lyžují zdarma. Velké vyžití pro začátečníky i milovníky freeridu. Nevýhody: Vyšší cenová hladina. Mnoho dlouhých vleků. SNOWBOARD EXTRA: Freestyle: V Tigignasu rampy, jumpy a prostor pro jibbování, mj. 90 m dlouhá a 15 m široká U rampa. Freeride: Především sjezdové tratě ze Somtgantu do Tigignas a Crest´Ota z Piz Cartas do Radons.
  • SavogninSavognin je hlavním střediskem údolí Sursestal na cestě z Churu do Svatého Mořice v rétorománské části Graubündenu. Vévodí mu tři nádherné kostely a středověký hrad v sousedním Riomu. Je ideálním cílem pro ty, kteří chtějí prožít klidnou dovolenou v krásné alpské přírodě. V létě je středisko rájem cykloturistiky (240 km tratí všech náročností) a nabízí ideální podmínky i pro vysokohorskou turistiku či jen odpočinek u přírodního jezera s pláží. V okolí lze navštívit například vysoko položenou alpskou louku Alp Flix (1 960 m), kde se nachází restaurace, ekoturistiká vesnička s jurtami a tři přírodní jezera, kolem kterých vede pěkná horská cesta. Vzdálenost z Prahy je 700 km, doba jízdy z Prahy cca 7 hodin.
  • Moderní apartmánový komplex tvořený čtyřmi budovami s celkem 69 apartmány leží jen několik desítek metrů od centra Savogninu a asi 500 m od nástupní stanice lanovky. Skibus staví přímo u vjezdu do areálu.
  • Každá budova má vlastní výtah a prádelnu (za poplatek), v jedné je umístěn dětský klub, billiard a stolní fotbal. Internet (za poplatek). Parkování zdarma.
  • Apartmány pro 2-4 osoby: Obývací místnost s plně vybavenou kuchyňkou a rozkládací pohovkou, ložnice s dvěma lůžky, sociální zařízení se sprchou, fén, TV, trezor, modem, balkon či terasa. K dispozici jsou též apartmány pro 4-6 osob, kde se nachází navíc jedna ložnice s dvěma lůžky.
  • - výhodná cena

Termíny

Odlet Datum příletu Dnů Strava Místo odletu Cena
Nebyly nalezeny žádné termíny

Podobné zájezdy v Švýcarsko

7 490 Kč
11 490 Kč
11 510 Kč

To nejlepší ze Švýcarska

Švýcarsko - Evropa
Zobrazit všechny zájezdy