Dovolená na řeckém ostrově KOS

Kos

Řecký ostrov Kos patří i přes problémy, které minulý rok vyvolala krize s uprchlíky, k oblíbeným místům, na které nedám dopustit. Letos už není po uprchlících ani památky.

Krásné písčité pláže, množství antických památek dělají ostrov okouzlujícím. Každý si přijde na své, ať už jedete za odpočinkem nebo máte rádi aktivní dovolenou spojenou s rušným nočním životem.

 

Památky a pláže

Pokud jsou mezi vámi takoví, kteří si chcete dopřát klidnou dovolenou a odpočinout si, doporučuji zvolit severní pobřeží ostrova.

Vyznavači windsunfingu a kitingu si oblíbili jižní pobřeží v západní části ostrova, kde si užívají dobrých větrných podmínek.

Ostrov Kos tvoří hlavně písčité pláže, ale najdeme zde i oblázky. Kolem severního pobřeží vede cyklostezka, po které se můžete vydat na procházky kolem pláží nebo si můžete zapůjčit v půjčovnách kola a jet objevovat krásy pláží na Kosu.

 

Pokud nejste zastánci pouze odpočinku na pláži nebo u bazénu, můžete si dopřát několika výletů a procestovat ostrov a podívat se na nejrůznější památky.

K místům, které stojí za to vidět, patří starověký léčebný chrám Asklépion boha Asklépia. Nachází se cca 4 km od hlavního města Kos. tedy pokud jste ubytování v hlavním městě, můžete se vydat procházkou nebo na kole k tomuto chrámu. Chrám se nachází v zalesněném kopci a budete mít odtud krásný výhled na turecké pobřeží. Určitě stojí za to!

Z Kosu je to kousek lodí do tureckého přístavu Bodrum, kde se pořádají také poznávací zájezdy. Součástí města je přístav jachet a rušná promenáda. Ve vedlejších uličkách se nacházejí restaurace, bary, noční bary, kavárny a diskotéky. Nad přístavem uvidíte staré větrné mlýny a johanity vybudovaný hrad svatého Petra, který je až dodnes nad bodrumským přístavem.

 

Zájezdy

21 173 Kč
21 411 Kč
14 053 Kč

Hotel APOLLON

Řecko - Kos
19 927 Kč

Hotel AEOLOS BEACH

Řecko - Kos
21 618 Kč
24 377 Kč

Hotel CARAVIA BEACH

Řecko - Kos
15 121 Kč

Hotel STELLA MARIS

Řecko - Kos
16 901 Kč

Aparthotel GIAKALIS

Řecko - Kos
22 597 Kč

Hotel HORIZON

Řecko - Kos
21 836 Kč

Hotel NEPTUNE RESORT

Řecko - Kos
18 058 Kč

Hotel GAIA VILLAGE

Řecko - Kos
22 419 Kč

Hotel HELONA RESORT

Řecko - Kos
14 943 Kč
19 037 Kč

Hotel ASTERAS RESORT

Řecko - Kos