HELIOPARK Hotels & Alpentherme Leukerbad

Švýcarsko (54 zájezdy)

Poznámky

  • ,,Hory jsou doma ve Švýcarsku.“ Tak zní užívaný propagační slogan, který výstižně akcentuje hlavní turistickou atrakci Švýcarské konfederace. Světoznámá horská střediska jako jsou Svatý Mořic, Davos či Zermatt stejně jako pohledy na slavné vrcholy Matterhorn a Jungfrau patří neodmyslitelně do programu většiny návštěvníků této malé a překrásné země. Nespornou výhodou vysokohorské turistiky ve Švýcarsku je dokonalá síť horských železnic a lanovek, která zpřístupňuje všechny hlavní velehorské scenérie. Mozaiku turistických atraktivit dotvářejí slavná jezera a ještě slavnější historická města na jejich březích, která jsou vítaným doplňkem v programu každého milovníka hor. A kdo by neznal tradici výroby švýcarských hodinek, čokolády a sýra. I tyto neodmyslitelné atributy helvétské reality lze prozkoumat při letní prázdninové cestě do Švýcar.Dopravní informace- Vzdálenost z Prahy: 700 - 1 080 km- Doba jízdy z Prahy: 10 - 14 hod.
  • - vysokohorská turistika- výhodná poloha ubytování- romantická a klidná dovolená- kombinace poznávání a přírody
  • LocarnoLocarno je situované na jihu Švýcarska v italském kantonu Ticino při severním břehu jezera Lago Maggiore na úpatí Alp. Je nejslunnějším švýcarským městem a díky zdejšímu klimatu se zde daří především středomořským druhům květeny. Za návštěvu rozhodně stojí centrum města s úzkými a středověkými uličkami a poutní kostel Madonna del Sasso shlížející na město z hor obklopujících město. Nezapomeňte též vyjet lanovkou na vrchol Cardada, ze kterého je nádherný výhled na jezerní oblast. Z Locarna je snadno dostupná historická a módní Ascona se svou jezerní promenádou plnou restaurací a kaváren, dále Bellinzona se svými třemi strážnými hrady, střežícími přístup do Alp či Lugano, nedaleko něhož se nachází Swiss Miniatur park. Vzdálenost z Prahy je 780 km, doba jízdy z Prahy cca 8 hodin.LuzernBývalé hlavní město Švýcarska s nejslavnější mostní stavbou této země, slavným Kapelenbrücke (Kapličkovým mostem), z nějž se stal jeden ze symbolů Švýcarska. Za pozornost stojí též krásný barokní jezuitský chrám, dochované městské hradby či jezerní promenáda s nádhernými výhledy. Navštívit můžete také Švýcarské dopravní muzeum. Z oblasti Luzernu je velmi snadno dostupné Vierwaldstätterské jezero, po kterém lze lodí doplout až do Vitznau, odkud můžete vyjet ozubnicovou železnicí na vrchol Rigi. Na jihozápadní straně zmíněného jezera se tyčí další neméně známý vrchol a to Pilatus. Tam vede nejstrmější švýcarská a světově unikátní zubačka se 48 procentním sklonem. Vzdálenost z Prahy je 740 km, doba jízdy z Prahy cca 7 hodin.ŽenevaŽeneva je hlavním městem stejnojmenného kantonu a z 95% sousedí s francouzským územím. Doporučujeme navštívit katedrálu sv. Petra s románskými a gotickými prvky, dále protestanský kostel Notre Dame la Neuve, proslavený reformátorskými kázáními Jana Kalvína, centrální náměstí Place Bourg de Four s malebnými domy, Radnici (Hotel de Ville), kde byla v přízemním sále Alabama podepsána roku 1864 první ženevská konvence Červeného kříže, Památník reformace s výjevy z dějin reformace či novodobý symbol města vodotrysk Jet d' Eau. Z Ženevy je snadno dostupná oblast Ženevského jezera, kde by návštěvník neměl vynechat Vevey - město spojené s firmou Nestlé a Charlie Chaplinem, Montreux - město s jedinečnou promenádou a přímořskou atmosférou, Chateau du Chillon, nejznámější hrad Švýcarska, Lausanne – Perla na jezeře, proslavená katedrálou – nejkrásnější gotickou stavbou ve Švýcarsku a proslavené olympijským muzeem a parkem, kde má sochu Emil Zátopek. Z Ženevy je také možné podniknout výlet na Mt. Blanc. Vzdálenost z Prahy je 960 km, doba jízdy z Prahy cca 9 hodin.
  • Komfortní lázeňský hotel se nachází přímo v centru městečka, přesto v klidné části, přímo pod svahy hřebene Bernských Alp.
  • Recepce, internetový koutek v lobby, tři restaurace, piano bar, terasa, konferenční místnost, parkování za poplatek. Hotelové budovy propojeny s Lindner Alpentherme, možnost využití rozsáhlého wellness zázemí (ayurvéda, thajské zábaly, aroma koupele, masáže, thalassoterapie, a další).
  • Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, s vlastním příslušenstvím, jsou vybaveny rádiem, kabelovou televizí, trezorem a minibarem.
  • Možnost využití rozsáhlého wellness zázemí (ayurvéda, thajské zábaly, aroma koupele, masáže, thalassoterapie, a další). Ideální kombinace koupání v termálních lázních s vysokohorskou pěší turistikou. Možnost výletů do Walliserských Alp ke slavnému Matterhornu nebo k ledovci Aletsch (největšímu v Evropě).
  • - termální lázně přímo v hotelu- výborná poloha k výletům do okolí- kombinace koupání a pěší turistiky- pobyt možný se psem

Termíny

Odlet Datum příletu Dnů Strava Místo odletu Cena
Nebyly nalezeny žádné termíny

Podobné zájezdy v Švýcarsko

7 490 Kč
11 490 Kč
11 510 Kč

To nejlepší ze Švýcarska

Švýcarsko - Evropa
Zobrazit všechny zájezdy