Hotel AEOLOS BEACH

Řecko (196 zájezdy)

Poznámky

  • Zelený ostrov v hlubokém zálivu zařezávajícím se do tureckého pobřeží, součást Egejského souostroví Dodekanesos, romantická krajina s malými vesničkami a plážemi, které pokrývají tři čtvrtiny délky pobřeží, to je ostrov Kos. Ostrov byl obydlen již v prehistorických dobách. V antice byl městským státem, důležitým členem spolků řeckých měst. Později se na něm vystřídali Římané, Byzantinci, Saracéni, Janované, Benátčané, rytíři řádu svatého Jana, Turci a od roku 1948 je ostrov opět řecký. Není divu, že historii připomíná bohatství památek od antiky až po novověk. Nejslavnějším zdejším rodákem byl otec všech lékařů - Hippokrates. U zdejšího památného platanu, který tu podle tradice před dvěma a půl tisíci lety zasadil, si lékaři určitě připomenou svou lékařskou přísahu.Naše pobytová místaJedním z hlavních magnetů zdejšího pobytu je vedle kvalitního koupání a bohatství historických památek unikátní poloha ostrova. Kos je totiž tak příznivě umístěn, že během jediného pobytu lze formou jednodenních výletů navštívit všech devět okolních řeckých ostrovů a vidět místa dvou divů starověku:- ostrov Rhodos s památkami na řád Rhodských rytířů- ostrov Kalymnos s jeho malebnými městečky a krajinou- poutní ostrov Patmos se světoznámým klášterem a jeskyní apoštola Jana- ostrov Nissyros, který je činnou sopkou- ostrovy Leros, Pserimos, Lipsi a Agios Stefanos s vynikajícím koupáním a nádhernými přímořskými scenériemi Velmi atraktivním doplňkem pobytu na ostrově je rovněž hodnotný výlet do Turecka na pobřeží Malé Asie do města Bodrum, které bylo antickým Halikarnassem s jedním ze sedmi divů světa - hrobkou krále Mausola a křižáckou pevností.
  • - krásné písčité pláže i přírodní scenérie- fantastické výlety do světa řeckých ostrovů i k tureckým břehům- Hippokratův ostrov antických památek
  • - Travel Plus Class při charterových letech- česky hovořící delegát v cíli zájezdu- výhodná cena cestovního pojištění- výhodné parkování na letišti v Praze- autokarová doprava na letiště v Praze
  • Rozloha ostrova: 291 km2Počet obyvatel ostrova: 25 tisícÚřední jazyk: řečtinaMístní měna: euroČasový posun v létě: SELČ plus 1 hod.Cílové letiště: Kos - AndimachiaDoba letu z Prahy: 2 hod. 40 min.
  • Město KosMetropole ostrova znovu vybudovaná po zemětřesení v roce 1933 leží na severovýchodním pobřeží ostrova. Městu dominuje mohutná pevnost rytířů svatého Jana, která chrání dodnes využívaný hlavní přístav ostrova. Město, jehož kořeny sahají až do antiky, je pokladnicí antických vykopávek, které prostupují celým středem města. K významným atraktivitám patří i slavný Hippokratův strom a nedaleký areál antické lékařské školy Askepieion. Centrum města ožívá i večer nepřebernými nákupními možnostmi i nabídkou nesčetných barů, taveren, diskoték a nočních klubů. Městské pláže se táhnou od středu města k jeho severnímu okraji, jsou písčité a disponují úplným sortimentem plážových služeb.
  • Tento příjemný hotel složený z hlavní budovy a bungalovů je situován v klidné oblasti Lambi, cca 5 km od hlavního města Kos.
  • Vstupní hala s recepcí, 2 bary, taverna, restaurace, bazén, dětský bazén, jacuzzi, terasa na slunění a zahrada s lehátky a slunečníky, plážové osušky za vratný depozit, minimarket. Wi-Fi ve veřejných prosotorách zdarma, internetový koutek za poplatek. Prádelna za poplatek.
  • Standardní dvoulůžkové pokoje situované v hlavní budově mají koupelnu s příslušenstvím, vysoušeč vlasů, rádio, SAT TV, trezor (za poplatek), ledničku, centrální klimatizaci (červen–září v určitých hodinách), telefon, balkon nebo terasu s výhledem na moře. Pokoje v bungalovech mají možnost dvou přistýlek, s výhledem do zahrady jsou situované v přízemí, s výhledem na moře v první linii směrem k pláži.
  • Občasné animační programy, tělocvična, aerobik, vodní pólo, basketbal, plážový volejbal, malá kopaná, venkovní šachy. Tenisové hřiště, squash, stolní tenis za depozit. Za poplatek minigolf (all inclusive klienti pouze za depozit), biliard, lázeňské centrum.
  • Písčito-oblázková pláž přímo u hotelu.

Termíny

Odlet Datum příletu Dnů Strava Místo odletu Cena
Nebyly nalezeny žádné termíny

Podobné zájezdy v Řecko

17 600 Kč
22 300 Kč
16 300 Kč
16 500 Kč
16 800 Kč
24 400 Kč
Zobrazit všechny zájezdy