Hotel KALYPSO BEACH

Řecko (196 zájezdy)

Poznámky

  • Je největší a nejjižnější řecký ostrov táhnoucí se jižně od řecké pevniny a oddělující ve Středozemním moři moře Krétské od Libyjského. Páteř ostrova tvoří tři pohoří - Lefká Ori, Idi a Dikti oddělená údolími a rozsáhlými zelenými planinami. Pobřeží je rozmanité s mnohými plážemi i s útesy. 300 dnů v roce zde slunce osvěcuje nádhernou přírodu a hluboce modré moře. Na tomto mýty opředeném ostrově, na němž se narodil Zeus, bylo kdysi království Minóovo a jeho labyrint, postavený nešťastným Daidalem, zde mají své místo pověsti o Pasifaé a Minotaurovi, Théseovi a Ariadně. Celý tento svět zanikl při obrovské katastrofě, o jejíž příčině se vedou pouze dohady. Dnes jej připomínají ruiny paláce Knossos, vykopaného lordem Evansem blízko hlavního města ostrova Heraklionu, ale i ruiny dalších starověkých paláců v jiných místech ostrova. Je zde i mnoho památek Byzance, renesance i turecké okupace. Není divu, že se na ostrově vystřídalo tolik vlastníků, vždyť jeho strategická poloha přímo vyzývá ke snaze o jeho ovládnutí. Atmosféra ostrova je neopakovatelná a určitě měla vliv i na jednoho z nejslavnějších Kréťanů 16.–17. století, malíře El Greka a spisovatele N. Kazantzakise, slavného svým románem Řek Zorba.
  • - bohatá nabídka středisek a ubytování všech kategorií- kombinace pobytů u moře se zajímavými výlety- bohatý noční život- slunné klima po celou sezónu
  • - Travel Plus Class při charterových letech- česky hovořící delegát v cíli zájezdu- výhodná cena cestovního pojištění- výhodné parkování na letišti v Praze- autokarová doprava na letiště v Praze
  • Rozloha ostrova: 8332 km2Počet obyvatel ostrova: 600 tisícÚřední jazyk: řečtinaMístní měna: euroČasový posun v létě: SELČ plus 1 hod.Cílová letiště: Heraklion, ChaniaDoba letu z Prahy: 2 hodiny 45 minut
  • Krásný hotelový komplex umístěný ve skalách s výhledem na Středozemní moře. Hotel se nachází v jižní části Kréty přímo u pláže, nabízí nádherné koupání v křišťálově čistém moři s možností šnorchlování.
  • Recepce v hlavní budově, pokoje se nachází v okolních patrových bungalovech. Hlavní restaurace s barem, restaurace a la carte, kavárna, lobby bar s velkou terasou a výhledem na Středozemní moře. Několik bazénů, amfiteátr, minimarket, konferenční centrum, wifi ve společných prostorách zdarma.
  • Dvoulůžkové a rodinné pokoje s výhledem na moře - koupelna s WC, fén, klimatizace, chladnička, TV-SAT, rádio, trezor za poplatek, balkon nebo terasa.
  • Každodenní animace se třemi speciálními večery týdne: grilování, Krétský večer a folklórní večer. Zdarma - 11 sportovních lezeckých stěn, fitness, stolní tenis, volejbal, tenisový kurt, diskotéka. Za poplatek - škola potápění a potápěčské centrum s možností získání diplomu PADI, organizované procházky, zapůjčení kol, wellness centrum.
  • Malá oblázková pláž přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky zdarma, plážové osušky za poplatek 4 eur/týden, vratná záloha 10 eur.

Termíny

Odlet Datum příletu Dnů Strava Místo odletu Cena
Nebyly nalezeny žádné termíny

Podobné zájezdy v Řecko

17 600 Kč
22 300 Kč
16 300 Kč
16 500 Kč
16 800 Kč
24 400 Kč
Zobrazit všechny zájezdy